کارگردان سریال جدید «HBO» مشخص شد

IPTVGUIDE

یان دامانگه کارگردان قسمت پایلوت سریال جدید «HBO» به نام «Lovecraft Country» شد. تهیه کنندگی این سریال بر عهده کارگردان نامزد جایزه «اسکار» جوردن پیل و تهیه کننده و خالق سرشناس جی جی آبرامز است.
این اولین تجربه کارگردانی یان دامانگه در تلویزیون آمریکا به شمار می رود. دامانگه متولد فرانسه و بزرگ شده بریتانیا است. او حرفه خود به عنوان کارگردان را با دستیاری و کارگردانی موزیک ویدیو، فیلم برداری کنسرت و ساخت ویدیو های تبلیغاتی آغاز کرد.
او سپس به کارگردانی اپیزودهایی از سریال های تلویزیونی بریتانیایی روی آوررد که از مهم ترین آصثار او در این زمینه می توان به «Top Boys»،«Man in the Box» و مینی سریال تحسین شده «Criminal Justice» اشاره کرد. «Criminal Justice» همان سریالی است که چارلی بروکر خالق «آینه سیاه/Black Mirror» خلق کرد و چند سال بعد شبکه «HBO» آن را با عنوان «The Night Of» در آمریکا بازسازی کرد.
داماگه همچنین در کنار جی جی آبرامز و جوردن پیل( کارگردان فیلم «Get Out») تهیه کنندگی سریال «Lovecraft Country» را نیز به عهده دارد.
سریال «Lovecraft Country» بر اساس رمانی از مت راف که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد ساخته می شود. میشا گرین نیز نگارش نسخه اقتباسی را به عهده دارد. داستان این سریال فانتزی تخیلی درباره مردی سیاه پوست به نام آتیکاس بلک است به همراه دوستش لتیتیا و عموس دوستش جورج به یک سفر جاده ای برای پیدا کردن پدر گمشده اش در دهه ۵۰ میلادی می روند. رو به رو شدن با نژاد پرستی در دهه ۵۰ و اتفاقات ماوراطبیعه مثل ظهور هیولاها حوادث و اتفاقات این سریال را تشکیل می دهند.
«HBO» تاریخ پخش این سریال را مشخص نکرده اما با توجه به فشردگی کارهای جی جی آبرامز و جوردن پیل به نظر می رسد این پروژه برای پخش در سال ۲۰۱۹ برنامه ریزی شده باشد.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط