یادداشت منتقد ورایتی درباره سریال «داستان ترسناک آمریکایی: آخرالزمان»

IPTVGUIDE

«داستان ترسناک آمریکایی» در اولین اپیزود از فصل تازه اش بار دیگر اثبات کرد سریالی  است که ما را با بزرگترین ترس هایمان رو به رو می کند، حتی اگر راه حل نهایی اش در پایان هر ایپزود این باشد که به گونه ای زیرکانه صرفا حواسمان را از یک نتیجه گیری واقعی  پرت کند.

در حالی که داستان فصل قبلی این سریال آنتالوژی با عنوان فرعی «کالت» در اپیزود های اولش به نظر قصد اظهارنظر درباره مرگ اعتماد در بین آمریکایی ها پس از انتخابات ۲۰۱۶ را داشت، این فصل با عنوان فرعی «آخرالزمان» در زمان بندی بسیار مناسبی قصد دارد به مسائلی در سطوح زیرین داستان خود بپردازد که به اندازه ناهنجاری بوجود آمده پس از انتخابات در سال گذشته بااهمیت است؛ با این ایده که در واقع هر چیزی در این دنیا روزی به پایان می رسد.

دنیل دی آداریو، منتقد ورایتی یادداشت خود بر اپیزود اول فصل تازه این سریال را با سطور بالا شروع کرده و سپس با اشاره به اینکه «داستان ترسناک آمریکایی» همواره برای مقیاس وسیع داستانش مورد تعریف و تمجید قرار گرفته به نکات منفی این فصل می پردازد. او می نویسد این جاه طلبی «داستان ترسناک آمریکایی» اتفاقا همیشه باعث سقوط اش بوده است.

با این حال دی آداریو توضیح می دهد فرنچایزی که  از سال ۲۰۱۱ آغاز به پخش کرده، با استفاده از ابزاری قدیمی کار قابل دفاعی برای سرگرم کردن تماشاگران انجام می دهد که خالی از لذت های خاص خودش نیست، بخصوص زمانی که داستان هایی درباره پایان بشریت را تعریف می کند. البته از نظر این منتقد شاید نبود ساختاری منسجم و تمی جهان شمول به نوعی پایان این سری از این مجموعه را هم رقم بزند.

در همین زمینه بخوانید:

۱۳ سریال هیجان انگیزی که این ماه آغاز به پخش می کنند
داستان ترسناک آمریکایی برای دهمین فصل تمدید شد

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط