یادداشت همراه با تحسین نویسنده گاردین درباره سریال «Black Earth Rising»

IPTVGUIDE

درام-تریلر «Black Earth Rising» به کارگردانی و نویسندگی هیوگو بلیک و که همکاری مشترک جدید شبکه BBC با سرویس استریم نتفلیکس است داستانی درباره تعقیب قانونی جرائم بین المللی دارد.

هرکس که با هیوگو بلیک نویسنده/کارگردان/تهیه کننده آشنا باشد تعریف سریال های قبلی او برای شبکه BBC یعنی «The Shadow Line» و «The Honourable Woman» را شنیده و می داند که او همیشه با نیم نگاهی به توطئه های جهانی، سریال هایی پیچیده می سازد که هم به شدت تماشایی اند و هم در آن ها مخاطب را مجبور به تفکر درباره اتفاقات و دنیای اطرافش می کند. 

ربکا نیکلسن، نویسنده «گاردین» در تازه ترین یادداشت خود این سریال را برای طرح پرسش هایی بزرگ و بحث برانگیز ستوده و معتقد است «Black Earth Rising» گفتمانی را درباره تاریخ و تصاحب کنندگان آن به راه انداخته است. 

داستان سریال با محوریت کاراکتر کیت اشبی (میشلا کول) دنبال می شود. او به عنوان بازپرس قانون در دفتر حقوقی مایکل انیس (جان گودمن) کار می کند. وقتی مادرخوانده کیت به نام ایو (هریت والتر) کار رسیدگی به پرونده یک رهبر سیاهپوست نیروی شبه نظامی را برعهده می گیرد، مایکل و کیت قدم به مسیری می گذارند که زندگی شان را برای همیشه تغییر می دهد.

همه این اتفاقات در بستر فساد و یک سری لاپوشانی های سیاسی رخ می دهند که همه چیز را به تهدیدی بالقوه بدل می کنند.

نیکلسن در یادداشت خود، اپیزود ابتدایی سریال را قدرتمند با پیرنگی در حد و اندازه یک فیلم سینمایی توصیف می کند که با ضرباهنگی بالا می تواند کار در اوج نگه داشتن اپیزودهای بعدی را برای سازندگانش دشوار کند. اما نیکلسن تاکید می کند که بلیک با چنین موقعیت هایی بیگانه نیست، اوعادت دارد تماشاگران را بر سر جایشان میخکوب کرده و به آن ها فرصت پلک زدن هم ندهد، کاری که اینجا هم انجام داده است. حرف آخر این منتقد گاردین درباره این سریال تنها یک کلمه است: درخشان.

در همین زمینه بخوانید: جان گودمن در سریال مشترک BBC و نتفلیکس! +اولین تریلر

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط