یک اتفاق غافلگیر کننده: باراک اوباما و تهیه کنندگی در نتفلیکس!

IPTVGUIDE

باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا به همراه بانو اول سابق میشل اوباما مذاکراتی با نتفیلکس برای حضور به عنوان تهیه کننده در برخی برنامه های غول استریم جهان داشته اند.
اولین بار خبر چنین مذاکراتی در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شد و به نظر می رسد حضور اوباما در شو شبانه دیوید لترمن، محصول سرویس نتفلیکس سرآغاز مذاکرات اولیه رئیس جمهور پیشین با غول دنیای محتوا بوده است.
البته تا به حال هیچ کدام از روسای جمهور آمریکا همکاری مستقیمی با هیچ شبکه ای برای تولید محتوا نداشته اند، دلیل اش هم این است که روسای جمهور پس از پایان دوره ریاست جمهوری متعهد به دوری از برخی فعالیت ها هستند. با این حال به گفته یکی از منابع آگاه نتفلیکس، این قرارداد در مورد ساخت برنامه هایی با محوریت پرداخت به داستان های الهام بخش افراد خواهد بود و ارتباطی به سیاست های رئیس جمهور فعلی دونالد ترامپ نخواهد داشت.
اوباما دو ماه پیش و برای اولین بار پس از پایان دوران ریاست جمهوری اش مهمان برنامه «مهمان بعدی من نیازی به معرفی ندارد» تاک شوی دیوید لترمن در نتفلیکس بود.
نتفلیکس این روزها به پایگاه اصلی ارائه محتوای درجه یک جهانی تبدیل شده و در بازار ۱۱۸ کشور به صورت مستقیم فعالیت می کند. این غول استریم تنها تامین کننده محتوا در جهان است که قابلیت عرضه بدون واسطه و برابر در ابعادی اندازه بزرگ را دارد. در این شرایط شاید این فرصتی مناسبی باشد تا رئیس جمهور پیشین آمریکا بتواند تاثیر به سزایی بر افکار جهانیان داشته باشد. البته اوباما ابزارهای دیگری هم برای انتقال افکار خود دارد که ۱۰۱ میلیون دنبال کننده در توئیتر به همراه اعضای تاثیر گذار بنیاد اوباما از مهم ترین نمونه های آن هاست ولی با این حال قدرت مدیای ویدیویی همچنان در همه جای دنیا بالاترین قدرت است.
فعلا باید منتظر خبرهای تکمیلی شد ولی آن چه مشخص است اگر چنین قراردادی بین اوباما و نتفلیکس بسته شود احتمالا رقمی بسیار نجومی خواهد داشت، شاید حتی بیش از قرارداد ۳۰۰ میلیونی رایان مورفی با نتفلیکس!

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط