۸۵ درصد بودجه نتفلیکس برای تولید ۱۰۰۰ برنامه اورجینال!

IPTVGUIDE

تد ساراندوس، مدیر محتوای نتفلیکس به تازگی گفته که این سرویس استریم قصد دارد با شتاب هرچه بیشتر به سمت ساخت برنامه های اورجینال حرکت کند و به همین دلیل ۸۵ درصد از مخارج خود را به ساخت سریال ، فیلم و دیگر تولیدات اورجینال اختصاص خواهد داد.
نتفلیکس اواخر سال گذشته اعلام کرد رقم حیرت آور ۸ میلیارد دلار را برای تولیدات ۲۰۱۸ خود کنار گذاشته است که البته ساراندوس درباره اینکه چه بخشی از این مبلغ مختص به محتوای تحت لیسانس نتفلیکس و چه بخشی از آن مختص به محتوای اورجینال خواهد بود چیزی فاش نکرده است.
غول صنعت استریم تا پایان سال، ۱۰۰۰ برنامه اورجینال خواهد داشت و به گفته ساراندوس در حال حاضر هم ۹۰ درصد از کاربران نتفلیکس بیننده همین برنامه های اورجینال هستند.
مدیر محتوای نتفلیکس معتقد است امروز بهترین دوران برای تهیه کننده های تلویزیونی است و این سرویس تمام و کمال به نفع اقتصاد این صنعت عمل می کند.
نتفلیکس طی چند ماه گذشته قراردادهای هنگفتی با خالقین مطرح تلویزیونی همچون رایان مورفی (داستان ترسناک آمریکایی) و شوندا رایمز (آناتومی گری) بسته است و همچنان هم تلاش دارد بزرگان دیگری در این عرصه را جذب کند.
ساراندوس در پاسخ به اینکه بطور کلی نتفلیکس در نظر دارد با چه مدل سریال سازهایی همکاری کنند جواب داده که بیشتر آنها از حلقه نخبگان حوزه تلویزیون خواهند بود، یعنی کسانی که به تولید یک محصول باکیفیت تلویزیونی اهمیت می دهند و در عین حال همه مخاطبان نیز امکان لذت بردن از آن محصولات را دارند.
نتفلیکس همچنین برنامه ساخت ۸۰ فیلم در سال ۲۰۱۸ را دارد که از فیلم های مستقل جمع و جور تا بلاک باسترهای ۱۰۰ میلیون دلاری را در برمی گیرد.
اما در میان انواع و اقسام برنامه هایی که نتفلیکس تا امروز در اختیار کاربران خود قرار داده، جای مسابقات ورزشی و برنامه های خبری زنده به شدت احساس می شود. کاربران این سرویس هم تا به حال سوالات متعددی درباره این کمبود از مدیران نتفلیکس پرسیده اند و ساراندوس در جواب به همه آن ها گفته این سرویس فعلا برنامه ای برای پخش زنده ندارد.
البته او اضافه کرده که شاید ۱۰ میلیارد دلار بعدی باعث شود به پخش مسابقات ورزشی فکر کنند، اگرچه از نظر او جایگزین های بسیار بهتری برای برنامه های خبری زنده وجود دارد.
در نهایت از گفته های ساراندوس می توان اینطور برداشت کرد که نتفلیکس به هیچ وجه محدودیتی در انتخاب پروژه های مختلف با ژانرهای گوناگون برای خودش قائل نیست چرا که به رتبه بندی ها و امتیازدهی ها اهمیت چندانی نمی دهد و آزادی خلاقیت را مهم تر و بالاتر از هر چیز دیگری می داند.
IPTVGuide

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط