%۱۸ مشترکین سرویس های «OTT» در آمریکا مدام از این شاخه به آن شاخه می پرند!

آرامه بندری

سالانه ۱۸ درصد از مشترکین سرویس های «OTT» اشتراک خود را  از سرویس های استریم قطع می کنند. این اعداد حاصل پژوهش انجمن پارک در آمریکا است.

بر اساس دست آوردهای انجمن پارک، با وجود رشد قابل توجه مشترکین سرویس های «OTT» و همچنین توسعه این صنعت در سراسر آمریکا، از سه سال پیش تا به حال میانگین ثابت قطع اشتراک ۱۸ درصدی برای سرویس های استریم در آمریکا برقرار است.

در آمریکا میانگین تمدید اشتراک سرویس های OTT سی ماه است. البته اوضاع این شاخص برای سه سرویس استریم بین المللی شامل نتفلیکس، آمازون پرایم ویدئو و هولو به مراتب بهتر است. در حال حاضر ضریب نفوذ سرویس های «OTT» در خانوارهای متصل به اینترنت «باند پهن/ Broadband» حدود ۶۵ درصد است.

در همین رابطه بخوانید: سرویس های استریم زنده نابودی تلویزیون را رقم می زنند!

 بر همین اساس به نظر می رسد رقابت شدیدی که در بازار استریم بین سرویس های استریم آمریکا شکل گرفته، سبب شده با وجود نرخ شدید افزایش تعداد کاربران سرویس های «OTT»، هر ساله شاهد ۱۸ درصد قطع اشتراک این سرویس ها باشیم. البته باید توجه کرد که در اکثر موارد، قطع اشتراک مشترکین یک سرویس به دلیل استفاده از سرویس دیگر صورت می گیرد.

بر اساس گزارش انجمن پارک، یکی از مهمترین عوامل در حفظ مشترکین سرویس های «OTT»، ارائه محتوای جدید و به روز است. در کنار آن بهبود تجربه کاربری نیز در حفظ مشترکین این سرویس ها تاثیرگذار است.

البته ای گزارش شامل یافته های جدید دیگری نیز هست که می تواند بازار هدف سرویس های «OTT» را بیشتر مشخص کند.

  • ۸۵ درصد از مشترکین نسل «Millennials» مشترک حداقل یک سرویس «OTT» هستند. این نسل متولدین سال های ۱۹۸۱ تا ۱۹۹۶ را شامل می شود. این گروه های سنی این روزها ۲۲ تا ۳۷ ساله هستند و به عنوان بازار اصلی سرویس های «OTT» مطرح هستند. 
  • همچنین بر اساس پیش بینی ها تا سال ۲۰۲۲، ۲۶۵ میلیون خانوار در سراسر جهان، مشترک بیش از یک سرویس استریم خواهند بود و این تعداد خانوار بیش از ۴۰۰ میلیون حق اشتراک را شامل خواهند بود.

آینده صنعت «OTT» حداقل تا ۴ سال پیش رو بسیار روشن است. البته با وجود غول های استریم دنیا شاید رقابت به سمت انحصارگرایی این غول ها پیش برود ولی می توان از مدل عرضه محتوا مستقیم به مصرف کننده یا «Direct-to-consumer» همچنان به عنوان بازاری رو به رشد و اشباه نشده یاد کرد.

داستان های شبکه اجتماعی سوژه ساخت سریال در آسیا!

پخش زنده مسابقات ورزشی، چالش حل نشده صنعت استریم!

 

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط