۱۹ سریالی که بیشترین جوایز را در تاریخ امی برده اند!

IPTVGUIDE

تا ساعاتی دیگر مراسم اهدای جوایز اصلی امی ۲۰۱۸ مهم ترین جوایز تلویزیونی سال برگزار می شود. به همین بهانه نگاهی انداختیم به سریال هایی که طی سال های گذشته رکورددار دریافت این جایزه بوده اند.  

سریال Breaking Bad- شانزده جایزه امی و ۵۸ نامزدی

«برکینگ بد» برای فصل پنجم و ششم خود دوبار موفق به دریافت جایزه امی بهترین سریال شد. برایان کرنستون و آرون پال هم هرکدام سه جایزه امی برای نقش آفرینی در این سریال دریافت کردند.


 

سریال  ۳۰ Rock- شانزده جایزه امی و ۱۰۳ نامزدی

این سریال از محبوب ترین سریال های هیئت داوران امی بوده که جایزه بهترین سریال کمدی را سه سال متوالی از آن خود کرد.


 

سریال Mad Men- شانزده جایزه امی و ۱۱۶ نامزدی

این سریال علاوه بر اینکه جایزه امی بهترین بازیگر مرد را پس از هفت بار نامزدی بالاخره در سال ۲۰۱۵ و در آخرین فصل دریافت کرد، جایزه های زیادی رادر رشته های نویسندگی، کارگردانی و گریم برای سازندگانش به ارمغان آورد.


سریال Murphy Brown- هجده جایزه امی و ۶۲ نامزدی

این سریال پنج بار نامزد دریافت جایزه امی بهترین سریال کمدی سال شد و در سال های ۱۹۹۰ و ۱۹۹۲ این جایزه را از آن خود کرد. کندیس برگن برای بازی در نقش خبرنگار و گوینده خبر معروف این سریال پنج بار موفق به دریافت جایزه امی بهترین بازیگری شد.


 

سریال Taxi- هجده جایزه امی و ۳۴ نامزدی

این سریال سه بار جایزه بهترین سریال کمدی را به دست آورد. برخی از بازیگران آن از جمله کارول کین، دنی دوویتو، کریستوفر لوید و جود هرش هم جایزه امی بهترین بازیگر را برای حضور در این سریال دریافت کردند.


 

سریال NYPD Blue- بیست جایزه امی و ۸۴ نامزدی

هیئت داوران امی عاشق این سریال بودند چون هیچ چیز دیگری در تلویزیون شبیه به آن نبود. این سریال از سال ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۹ در هر دوره از جوایز نامزدی های بسیاری دریافت کرد و بازیگر مرد اصلی اش یعنی دنیس فرانز جایزه بهترین بازیگر را در سال های ۱۹۹۴، ۱۹۹۶، ۱۹۹۷ و ۱۹۹۹ از آن خود کرد.


 

سریال ۲۴- بیست جایزه امی و ۶۸ نامزدی

سریال «۲۴» جایزه بهترین سریال درام را پس از ۴ سال نامزدی در سال ۲۰۰۶ از آن خود کرد. کیفر ساترلند که از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۷ برای بازی اش در این سریال نامزد دریافت جایزه امی می شد بالاخره در سال ۲۰۰۶ این جایزه را به چنگ آورد.


 

سریال The Sopranos- بیست و یک جایزه امی و ۱۱۲ نامزدی

سریال «سوپرانوز» برای تمام فصول اش نامزد دریافت جایزه امی شد و در نهایت در سال ۲۰۰۴ و بعد هم ۲۰۰۷ این جایزه را دریافت کرد. این سریال همچنین جایزه امی بهترین نویسندگی را هم در لیست افتخاراتش دارد.


 

سریال All in the Family- بیست و دو جایزه امی و ۵۵ نامزدی

این سریال برای اولین بار به مسائلی همچون نژادپرستی، آزادی زنان، تجاوز، مذهب، سقط جنین، جنگ ویتنام و بسیاری موضوعات دیگر می پرداخت که در آن زمان برای نمایش در تلویزیون نامناسب تلقی می شدند. این سریال توانست جایزه بهترین سریال کمدی را برای سه فصل اول خود و بعدتر برای فصل یکی مانده به آخر در سال ۱۹۷۸ دریافت کند.


 

سریال Modern Family- بیست و دو جایزه امی و ۸۱ نامزدی

این سیتکام کمدی شبکه ABC برای تمام پنج فصل خود جایزه بهترین سریال کمدی را از آن خود کرد. بازیگرانش هم جوایز امی زیادی را در بخش بازیگری به خود اختصاص دادند.


 

سریال ER- بیست و سه جایزه امی و ۱۲۴ نامزدی

درام پزشکی شبکه NBC که جرج کلونی را به شهرت رساند در سال ۱۹۹۶ جایزه بهترین سریال درام را از آن خود کرد اما مابقی جوایز امی آن در رشته های فنی مثل میکس صدا، تدوین صدا و طراحی گرافیکی هستند.


 

سریال The West Wing- بیست و شش جایزه امی و ۹۵ نامزدی

درام سیاسی و مهیج آرون سورکین چهار مرتبه موفق به دریافت جایزه امی بهترین سریال درام شد. سورکین برای نویسندگی اش در فصل اول نیز مورد تحسین هیئت داوران امی قرار گرفت.


 

سریال Hill Street Blues- بیست و شش جایزه امی و ۹۸ نامزدی

این سریال برای سبک فیلمبرداری، ساختار داستانی متقاطع و گروه بازیگرانش به شدت بدعت گذار و خلاق بود و پس از پایان پخش در سال ۱۹۸۷ منبع تقلید و گرته برداری سریال های زیادی بود.


 

چ

سریال Cheers- بیست و هشت جایزه امی و ۱۱۷ نامزدی

این سریال برای تمام ۱۱ فصلی که ساخته شد نامزد دریافت جایزه بهترین سریال کمدی از سال ۱۹۸۲ تا ۱۹۹۳ شد و توانست چهار مرتبه این جایزه را بدست آورد.


 

سریال The Mary Tyler Moore Show- بیست و نه جایزه امی و ۶۷ نامزدی

این سریال که از سال ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۷ پخش شد سه مرتبه جایزه بهترین سریال کمدی را دریافت کرد. مری تایلر مور که بازیگر اصلی این سریال در نقش زنی سی و چند ساله و مستقل بود برنده چهار جایزه امی بازیگری شد.


 

سریال The Simpsons- سی و دو جایزه امی و ۸۹ نامزدی

طولانی ترین سریال انیمیشنی در تاریخ تلویزیون آمریکا بیشترین تعداد امی (۱۰ جایزه) را در بخش بهترین سریال انیمیشنی سال دریافت کرده است.


 

سریال Frasier- سی و هفت جایزه امی و ۱۰۸ نامزدی

اسپین آف سریال «Cheers» پنج بار طی ۱۱ فصلی که از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۴ روی آنتن رفت موفق به دریافت جایزه امی بهترین سریال کمدی شد.


 

سریال Game of Thrones- سی و هشت جایزه امی و ۱۲۸ نامزدی

بازی تاج و تخت بیشترین جایزه امی را در رشته بهترین سریال درام به خود اختصاص داده و فاصله کمی با تصاحب جایگاه موفق ترین سریال در تاریخ این جوایز را دارد.


 

سریال Saturday Night Live- پنجاه و چهار جایزه امی و ۲۴۲ نامزدی

تنها رقیب اصلی بازی تاج و تخت. این سریال که از سال ۱۹۷۶ آغاز به پخش کرده تا کنون ۴۲ فصل را به روی آنتن برده است.

 

در همین زمینه بخوانید:

پیش بینی «رولینگ استون» از جوایز امی ۲۰۱۸: چه کسی می برد، چه کسی باید ببرد!
برندگان اولین شب از جوایز امی ۲۰۱۸ را بشناسید: بازی تاج و تخت با اقتدار در صدر

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط