۴۰ نکته خواندنی از سریال «برکینگ بد»

IPTVGUIDE

پخش سریال «بریکینگ بد» دقیقا ده سال پیش یعنی ژانویه ۲۰۰۸ از شبکه «AMC» آغاز شدو به مناسبت ده سالگی پخش اولین قسمت این سریال محبوب و  ماندگار ۴۰ نکته جذاب و خواندنی درباره سریال انتخاب کرده ایم که شاید بسیاری از آن ها را ندانید و برایتان جالب باشد.

۱.این تصمیم وینس گیلیگان خالق بریکینگ بد بود که سریال در فصل پنجم تمام شود. او نمی خواست اشتباه بسیاری از سریال های دیگر را برای طولانی شدن سریال تکرار کند؛ چون به نظر او ادامه سریال می توانست کیفیت آن را کاهش دهد.

۲.برخی از صحنه های در بیابان به شکل مخفیانه فیلمبرداری شده است. زیرا گروه مجوز لازم نداشته، یکی اش هم همان سکانس اول از قسمت اول سریال.

۳.آیا می دانستید کاراکتر جسی پینکمن قرار بود تا در قسمت نهم کشته شود و از داستان سریال حذف شود؟ بازی درخشان آرون پاول باعث شد تا وینس گیلیگان تصمیم بگیرد کاراکتر جسی پینکمن را در سریال حفظ کند

۴.آرون پاول تا به حال در هیچ کلاس بازیگری شرکت نکرده و بازیگری ذاتی است

۵.برایان کرنستون روی انگشت سبابه خود خالکوبی بریکینگ بد را دارد

۶.آر جی میت، بازیگر نقش والتر جونیور به صورت مادر زاد مشکلات حرکتی داشته اما برای ایجاد لکنت زبانش در سریال تمرین های بسیاری کرده است. جالب است بدانید که او از سال ۲۰۱۵ حرفه اش رو به عنوان یک دی.جی آغاز کرد.

۷.آنتونی هاپکینز یکی از طرفداران پر و پاس قرص برایان کرنستن و کاراکتر والتر وایت است و این سریال را به صورت ماراتونی در ۲ هفته دیده است. او چندین بار نیز به عوامل سریال نامه نوشته که مهم ترین و احساسی ترینش نامه به برایان کرانستون و تحسین بی سابقه بازی او بود.

۸.جسی پینکمن و والتر جونیور تنها شخصیت‌های اصلی داستان هستند که هرگز در طول داستان یکدیگر را ملاقات نمی‌کنند.

۹.والتروایت در ۷ سپتامبر می‌مرد، درست همان روزی که به دنیا آمده است.

۱۰.فرمول شیمیایی که در ابتدای تیتراژ هر قسمت دیده می شود، فرمول اصلی ساخت شیشه یا همان متامفتامین است.

۱۱. فیلم برداری این سریال در منطقه نیو مکزیکو باعث تزریق ۱ میلیون دلار به ازای هر اپیزود در اقتصاد منطقه شد.

۱۲.آرون پاول در هر فصل این سریال به طور متوسط ۵۴ بار از کلمه «Bitch» استفاده کرده است.

Bitch

۱۳.در ابتدا قرار بود کاراکتر والتر فردی ۴۰ ساله باشد اما شبکه «AMC» تصمیم گرفت تا بحران میانسالی را برای والتر از سن ۵۰ سالگی در نظر بگیرد.

۱۴.چندین سکانس و قسمت از فیلم پس از فیلمبرداری توسط نویسندگان فیلم از سریال کنار گذاشته شد، زیرا توجیه منطقی برای آن پیدا نکردند. مثلا سکانسی که والتر وایت برای رئیس مافیای زندان ایالتی مواد می فرستد! خب چطور می شود مواد به زندان ایالتی فرستاد؟

۱۵.وینس گیلیگان در مصاحبه ای گفته تلاش کرده تا شخصیت منفی والتر وایت در همان فصل اول شکل بگیرد اما در نهایت تسلیم ایده تیم برای طولانی شدن روند پرداخت به شخصیت ها شده و از دیدگاه منتقدان همین امر باعث جاودانه شدن سریال شد.

۱۶.در سکانس دعوای جسی پینکمن و توکو، آرون پاول با مشت توکو مدتی بیهوش بوده و حتی برای احیای او با آمبولانس تماس گرفته شده اتس.

۱۷.برایان کرنستون در مصاحبه ای گفته واژه «Breaking Bad» در ایالت های جنوبی آمریکا برای افرادی به کار می رود که از مسیر معقول زندگی خارج می شوند  و ممکن است مسیر زندگی آن ها برای همیشه تغییر کند.

۱۸.لقب هایزنبرگ به بهانه تقدیر از فیزیکدان مطرح آلمانی ورنر کارل هایزنبرگ روی شخصیت والتر وایت گذاشته شده است. او برنده جایزه نوبل و بنیان گذار فیزیک کوانتوم است.

۱۹.نام خانوادگی هنک شریدر نیز به صورت ناخواسته با اسم شیمی دان آلمانی گرهارد شریدر یکی بوده اما این امر اتفاقی بوده است.

۲۰.ماشین دوج چلنجری که والتر برای والتر جونیور در سال ۲۰۰۹ می خرد در واقع در فصل اول سریال مردگان متحرک توسط کاراکتر گلن استفاده شد. البته جای تعجبی ندارد چون شبکه «AMC» سازنده هر دو سریال است.

۲۱.برایان کرانستون در صحنه مرگ جین، دوست دختر جسی به شدت بر سر صحنه گریه کرده است. او دلیل این اتفاق را تجسم جین در قالب دختر خودش اعلام کرده است.

۲۲.آرون پاول و برایان کرنستون تنها بازیگران این سریال بودند که در تمامی ۶۲ قسمت حضور داشته اند؟

۲۳.فصل اول کوتاه ترین فصل از نظر مدت زمان قسمت ها و فصل ۵ طولانی ترین فصل سریال بوده است.

۲۴.هنک و همکارش گومز برای اولین بار در تولد ۵۰ سالگی والتر معرفی می شوند و هر دو نیز در یک سکانس کشته می شوند.

۲۵.به گفته کاتلین دتورو، طراح لباس این سریال، اصلی ترین دلیلی که باعث شد کلاه به ظاهر جدید کرانستون با موهای تراشیده اضافه شود کمک به او در جهت نسوختن پوست سرش بود زیرا بخش های زیادی از فیلم در زیر آفتاب سوزان نیومکزیکو فیلم برداری می شد.

۲۶.برای دقیق‌تر شدن مراحل ساخت شیشه و شباهت هر چه بیشتر آن نسبت به مراحل واقعی، بازیگران سریال در صحنه‌هایی که در حال ساختن این ماده هستند، از روی فرمول‌های واقعی این کار را می‌کنند؛ البته چند مرحله اصلی در ساخت شیشه به منظور جلوگیری از تقلید بینندگان از سریال حذف شده‌اند.

۲۷.شخصیت هنک یا همان باجناق والتر وایت در ابتدای فصل پنجم این سریال با پیشنهاد بازی در یک سریال دیگر مواجه شد و به سراغ سازندگان رفت تا از آن ها بخواهد او را در همان ابتدای فصل بکشند. سازندگان کار ابتدا شوکه و بعد پیشنهاد او را با جدیت رد کردند تا او تا انتهای سریال همراه آنان باشد.

۲۸.در سال ۲۰۱۳ در آلاباما مردی توسط پلیس بازداشت شد که والتر وایت نام داشت و در قاچاق مواد مخدر فعال بود. این مرد مثل والتر وایت سریال در زمینه قاچاق متامفتامین فعالیت می کرد. او به ۱۲ سال زندان محکوم شد.

۲۹.برخی از این طرفداران این سریال با چاپ یک آگهی فوت در روزنامه محلی آلبوکرکی آن هم با عکسی از والتر وایت نشان دادند تا چه حد یک شخصیت می تواند در ذهن تماشاگر جای گرفته و باور پذیر شود. در این آگهی ترحیم نوشته شده:«وایت یک محقق علم شیمی بود که در دبیرستان شیمی تدریس می کرد و بعدها یک امپراطوری تولید متامفتامین را پایه ریزی کرد.»

۳۰.قسمت نهم از فصل پنجم این سریال به کوین کورداسکو تقدیم می شود. نوجوانی که یکی از طرفداران پر و پا قرص سریال بود و مدتی پیش از پایان سریال جان خود را از دست داد. کوین پیش از مرگ موفق شد با برایان کرانستون، ونس گیلیان و برخی دیگر از بازیگران سریال دیدار کند. همچنین عوامل فیلم موافقت کردند کوین فیلمنامه قسمت آخر را قبل از پایان سریال بخواند ولی او این پیشنهاد را قبول نکرد، چرا که به نظرش نگه داشتن این راز کار سختی است و او از پس آن بر نخواهد آمد.

۳۱.هر چه به پایان سریال نزدیکتر می شویم، شخصیت والتر وایت به شخصیت فیلم «صورت زخمی» نزدیکتر می شود و این مسئله از روز اول مد نظر سازندگان این سریال هم بوده است.

۳۲.فیلم در مورد والتروایت است که یک نابغه شیمی است و در یک کارواش که توسط فردی با ابروان کلفت و خشن اداره می‌شود، کار می‌کند و این در حالی است که «ماریوس استن» که نقش صاحب کارواش را ایفا می‌کند خود یک نابغه شیمی است و هنوز هم در همین شغل در حال فعالیت است و بریکینگ بد اولین تجربه بازیگری او بوده است.

۳۳.سریال برای ۶۲ قسمت برنامه ریزی شده بود، آن هم به این دلیل که عنصر شماره ۶۲ در جدول تناوبی، ساماریم، یکی از مواد اصلی در تهیه داروهای درمان سرطان و به ویژه سرطان ریه است.

۳۴.سریال در واقع قرار بود در منطقه «ریور ساید» ایالت کالیفرنیا فیلم‌برداری شود ولی به دلیل استفاده از تخفیف در مالیات بر تولید به منطقه «آلباکورکی» در ایالت نیومکزیکو انتقال یافت.

۳۵.از زمان آغاز پخش این سریال در سال ۲۰۰۸ تولید کننده‌های مخدر سرتاسر آمریکا رنگ خوراکی آبی به مواد شیشه‌ی خود اضافه می‌کردند تا مشتریان فریب بخورند که این مواد مانند مواد هایزنبرگ قوی‌تر است.

۳۶.قبل از آن که مسئولین شبکه ی «AMC» بپذیرند کرانستون قابلیت بازی در نقش والتر وایت را دارد، چندین بازیگر دیگر به طور جدی برای بازی در این نقش مورد توجه قرار داشتند از جمله جان کیوزاک و متیو برودریک.

۳۷.در هشت قسمت آخر سریال جسی پینکمن لباس خود را تغییر نمی‌دهد.

۳۸.در سریال زمانی که کاراکترها مشغول کشیدن شیشه هستند، در حقیقت شکر می کشند! البته آن ها به هیچ وجه دود آن را به درون ریه ها نمی فرستند. آن را در دهانشان نگه می دارند و به بیرون انتقال می دهند.

۳۹.هایزنبرگ نام جعلی والتر وایت از روی اسم دانشمند مشهور ورنر هایزنبرگ برداشته شده است ، طبق اصل عدم قطعیت هایزنبرگ غیرممکن است که همزمان سرعت و مکان یک ذره با دقت و قطعیت دلخواه معین گردد.

۴۰.وینس گیلیگان نویسنده برکینگ بد در مصاحبه ای اعلام کرده کوتاه بودن فصل ۱ به دلیل اعتصاب نویسندگان در آن سال به ما کمک کرد و باعث شد سریعتر سریال را به پایان ببریم و زودتر مردم به شخصیت والتر پی ببرند.

 

 

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط