۵ کاری که «بهتره با سال تماس بگیری» بهتر از «بریکینگ بد» انجام می دهد!

IPTVGUIDE

با اینکه ایده ساخت یک اسپین آف برای سریال «بریکینگ بد» در ابتدا یک تهدید به قصد لکه دار کردن اعتبار این سریال محبوب و مشهور شبکه AMC  به نظر می رسید، اما با پخش فصل چهارم «بهتره با سال...» دیگر هیچ کس داستان کمیک-تراژیک  این اسپین آف را به عنوان سری دوم سریال بریکینگ بد نمی شناسد. با اینکه این اسپین آف هنوز تا رسیدن به فهرست بهترین های تاریخ تلویزیون فاصله دارد، اما بیشتر عناصر لازم و کافی برای کسب این افتخار در آینده را در خود دارد و حتی در چند زمینه از سریال مادرش هم موثرتر نشان داده است. مثلا این پنج مورد:

۵. سریال ابایی از خنده دار بودن ندارد

«بریکینگ بد» با وجود وحشیگری درونی اش خالی از لحظات خنده دار نبود، اما در نهایت نگاهش متمرکز بر درام اصلی با محوریت والتر وایت بود که آن را از مسخره بازی زیاد از حد دور نگه می داشت. اما در «بهتره با سال...» این مسخره بازی ها با توجه به مختصات شخصیت جیمی مک گیل/سال گودمن با بی قیدی و بدون محدودیت ادامه پیدا می کنند و با تنیده شدن در روایت، از چشم اندازی کمیک ذات محزون و غمگینش را به نمایش می گذارند.

۴. سریال با سرعتی مطمئن داستانش را پیش می برد

بیشتر نقدهای وارد شده به «بهتره با سال...» درباره سرعت کند پیشروی داستان اش هستند، اما این در واقع ویژگی خوب سریال به شمار می رود. در «بریکینگ بد» به جز معدود اپیزودهایی همچون اپیزود «Fly/مگس» همه چیز با سرعتی دیوانه وار پیش می رفت و ممکن بود در هر لحظه زندگی کاراکترهایش چنان دگرگون شود که هیچ شباهتی به لحظه قبل نداشته باشد.

۳. خشونت واقعی بیشتر به چشم می خورد

لحظات جنون آمیز در «بریکینگ بد» که شبیه صاعقه ای در یک آن ناپدید می شدند کم نبودند. اما کاراکترهای خیلی شرور در «بهتره با سال...» هرگز بی محابانه قادر به انجام چنین اعمال خشونت آمیزی نیستند. مثلا دعوای مایک با تاکو در میانه فصل دوم او را تا چند اپیزود بعد سیاه و کبود باقی می گذارد و این جنس خشونت از هر رویارویی خونین و لحظه ای در «بریکینگ بد» شریرانه تر است.

۲. پویایی میان کاراکترها بارزتر است

تمرکز اصلی «بریکینگ بد» بر داستان دو کاراکتر اصلی والتر و جسی بود و هنک، گاس، مایک و اسکایلر در نهایت از گروه کاراکترهای فرعی فراتر نمی رفتند. اما در «بهتره با سال...» همه چیز بر مدار جیمی نمی گردد و شخصی همچون کیم حالا سومین کاراکتر اصلی سریال است. این سریال از این نظر تنها در دو فصل خود عملکرد بهتری از تمام پنج فصل بریکینگ بد از خود به جا می گذارد.

۱. مسئله مرگ و زندگی نیست

والتر وایت در تعقیب مرگ بود و بریکینگ بد هم سریالی درباره مردی که ذاتا یک هیولاست. بهتره با سال... خیلی ساده داستان یک بازنده دوست داشتنی است که سعی دارد یک وکیل شود و در قلب داستان اش پرتره ای شگفت انگیز از انسانی نافرمان است که در روابط اش با کسانی که دوستشان دارد به دنبال هویت واقعی اش می گردد.

در همین زمینه بخوانید:

کارگردان «بهتره با سال تماس بگیری» از فضای تاریک سریال می گوید
۵ سریال جنایی که تماشای آن ها به هواداران «بهتره با سال تماس بگیری» پیشنهاد می شود

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط