۹ کارگردان سرشناس نامزد ساخت فیلم «سوپرانوز»

IPTVGUIDE

پس از سال های انتظار به نظر می رسد رویای طرفداران محبوب ترین سریال مافیایی دنیای تلویزیون به واقعیت تبدیل شده و «سوپرانوز/Sopranos» به پرده سینما می آید.
دیوید چیس و لارنس کنل خالقان سریال «سوپرانوز» فیلمنامه ای بر اساس داستان این سریال آماده کرده اند تا به فیلم سینمایی تبدیل شود. فیلمی که «The Many Saints of Newark» نام خواهد داشت.
داستان «The Many Saints of Newark» به درگیری میان مافیای سیاه پوستان و مافیایی ایتالیایی ایالت نیوجرسی و شهر نیوآرک در دهه شصت میلادی می پردازد و یک طرف این درگیری خانواده تونی سوپرانو هستند. در حالی که جزییات زیادی درباره داستان این فیلم منتشر نشده اما حضور مادر و پدر تونی سوپرانوز در بین شخصیت های اصلی این فیلم تایید شده است.
استودیوی «New Line» ساخت این فیلم را به عهده گرفته و از همین حالا زمزمه نامزدهای احتمالی کارگردانی این فیلم شروع شده است. شاید به نظر بسیاری مارتین اسکورسیزی مناسب ترین کارگردان زنده هالیوود برای تبدیل این درام گنگستری کلاسیک به فیلم سینمایی باشد ولی با توجه به در دسترس نبودن اسکورسیزی گزینه های دیگری نامشان روی میز قرار گرفته که نگاهی انداخته ایم به سابقه این ۹ نفر. کارگردان هایی که اگر هر کدامشان ساخت این اثر را بر عهده بگیرند می توان انتظار داشت با اثری قابل قبول مواجه شد.
۱- تیم ون پتن
شاید تیم ون پتن نام شناخته شده ای برای اهالی سینما نباشد اما سابقه درخشانی در تلویزیون دارد. در کارنامه کاری ون پتن سابقه کارگردانی چند قسمت مهم از سریال «سوپرانوز» و کارگردانی اپیزودهایی کلیدی از سریال های «بازی تاج و تخت/Game of Thrones»، «وایر/The Wire»، «Pacific» و «امپراطوی بروواک/Boardwalk Empire» دیده می شود.
۲- میشل مک لارن
کارگردان و تهیه کننده سرشناس تلویزیون آمریکا که سابقه کارگردانی یک سری از اپیزودهای سریال های سرشناسی چون «پرونده های ایکس/X Files»، «بریکینگ بد/Breaking Bad»، «مردگان متحرک/Walking Dead»، «بازی تاج و تخت»، «بازماندگان/The Leftovers»، «وست ورلد/West World» و «The Duece» را در کارنامه دارد. با این حال میشل مک لارن نیز احتمالا در چشم اهالی سینما گزینه جذاب و دهن پر کنی برای کارگردانی فیلم «The Many Saints of Newark» نیست.
۳- بارت لیتون
بارت لیتون نام کمتر شناخته شده ای در این لیست است. بیشتر او را برای ساخت مستند تحسین شده «The Imposter» می شناسند. او تهیه کننده چندین فیلم و سریال موفق نیز بوده، با این حال اشاره به نام او در این لیست به دلیل آخرین کار این کارگردان به نام «حیوان های آمریکایی/American Animal» است. کارگردانی این فیلم جنایی مورد تحسین منتقدها قرار گرفته و همین باعث شده تا نام او به عنوان یک کارگدان جوان در این لیست قرار بگیرد.
۴- میمی لدر
میمی لدر از موفق ترین کارگردان های محصولات شبکه «HBO» است و سابقه همکاری های موفقی به عنوان کارگردان و تهیه کننده با این شبکه دارد. رابطه نزدیک دیوید چیس خالق «سوپرانوز» و میمی لدر که هر دو عضو خانواده «HBO» به شمار می روند احتمال کارگردانی خانم لدر را در این پروژه افزایش می دهد. از نمونه کارهای موفق میمی لدر می توان به سریال های «ER» و «Leftovers» اشاره کرد.
۵- تیلور شریدان
اگر خالقان و سازندگان فیلم پیش درآمد «سوپرانوز» بخواهند به دنبال نامی سرشناس بروند که سابقه موفقی در پرده سینما داشته باشد بدون شک تیلور شریدان یکی از گزینه های جذاب آن هاست. شریدان پس از نویسندگی فیلم های موفقی چون «سیکاریو/Sicario»، «Hell or Hight Water» و کارگردانی «Wind River» نامش به عنوان یک نویسنده و کارگردان صاحب سبک بر سر زبان ها انداخته است. نگاه منحصر به فرد شریدان در پرداختن به داستان های جنایی می تواند او را به گزینه جذابی برای کارگردانی «The Many Saints of Newark» تبدیل کند.
۶- آلن تیلور
شاید مطمئن ترین گزینه تهیه کنندگان نسخه سینمایی «سوپرانوز» آلن تیلور باشد. تیلور سابقه کارگردانی چندین قسمت به یاد ماندنی «سوپرانوز» را در کارنامه دارد که به خاطر یکی از آن ها برنده جایزه امی بهترین کارگردانی شد. او همچنین قسمت های مهمی از سریال های «West Wing»، «Deadwood»،«Mad Men»،«Boardwalk Empire» و «بازی تاج و تخت» را در کارنامه دارد. او همچنین سابقه کارگردانی چند فیلم سینمایی از جمله «Terminator Genisys» و «Thor: The Dark World» را کارنامه دارد.
۷- جرمی سالنیر
با وجود این که جرمی سالنیر به عنوان کارگردان در فصل سوم سریال «کاراگاه حقیقی/True Detective» مشغول به کار است اما پیوستن این کارگردان جوان به خانواده «سوپرانوز» می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. سالنیر برای کارگردانی فیلم های مستقل «اتاق سبز/Green Room» و «Blue Ruin» شناخته شده و از او به عنوان یکی از کارگردان های مستعد نسل نو آمریکا یاد می شود.
۸- آصف کاپادیا
برنده جایزه «اسکار» بهترین مستند سال ۲۰۱۶ برای مستند «امی» و کارگدان سریال تحسین شده «شکارچی ذهن/Mind Hunter» می تواند یکی دیگر از سوپرایزهای جذاب برای کارگردانی فیلم «The Many Saints of Newark» باشد.
۹- ژوناس کارپیگنانو
کارگردان موفق فیلم های مستقل «مدیترانه/ Mediterranea» و «A Ciambra» که خودش هم ایتالیایی-آمریکایی است می تواند گزینه جذابی برای کارگردانی این درام گنگستری باشد. کارپیگنانو سابقه کسب چندین جایزه معتبر جشنواره های فیلم مستقل را در کارنامه دارد و فیلم «The Many Saints of Newark» می تواند یک سکوی پرتاب برای این کارگردان جوان باشد.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط